"Şehirlerin Ruhu ve İstanbul" Etkinliğimiz

  • 0
  • 216

“Şehirlerin Ruhu ve İstanbul” Etkinliği’nin Değerli Katılımcıları;

“İstanbul Sohbetleri” toplantı dizisinin ikincisini; Prof. Dr. Ersin Nazif Gürdoğan ile 13 Nisan Cuma Günü, saat 19.30'da Fatih’te Ali Emiri Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdik.

Etkinliğimize İstanbul’un değişik semtlerinden katılım sağlandı. Prof. Dr. Ersin Nazif Gürdoğan Hoca, Şehirlerin Ruhu ve İstanbul’un Ruhu arasındaki ilişkiyi çok zarif cümlelerle tarif etti. “İstanbul Aşkı” kavramının ve İstanbul’un kutsal bir şehir olmasının temellerini tarihi, kültürel ve felsefi boyutlarıyla çok açıklayıcı ve yalın bir dille anlattı.

Katılımcıların konuya ve Sayın Gürdoğan’ın anlatımına karşı ilgi ve alakası oldukça yüksekti. Konuşmanın sonunda karşılıklı soru, cevap şeklinde yürütülen sohbet keyif ve gülen yüzlerle sona erdi. Konuşmanın sonunda, kendisine bir teşekkür plaketi verildi ve hatıra fotoğrafı çekildi. Program sonunda da Prof. Dr. Nazif Gürdoğan katılımcılar için kitaplarını imzaladı.

İkincisini gerçekleştirdiğimiz ‘İstanbul Sohbetleri’ aylık periyotlarda farklı konular ve konuklarla devam ederken, yakın zamanda ‘Kültür Gezileri’, ‘Fotoğraf Etkinlikleri’ ile ‘Sözlü Tarih Araştırmaları’na başlayacağız. Diğer taraftan, kuruluşumuzdan bu yana devam eden ‘Sosyal Sorumluluk Etkinlikleri’, kahvaltı, akşam yemeği, kahve sohbetleri, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif etkinliklerimize devam edeceğiz.

Etkinliklerimizle İstanbul’un yoğun ve telaşlı şehir hayatından bir an olsun soyutlanarak, İstanbul’u ve İstanbul Semtleri’ni tanıma ve yaşama imkanı oluşturmayı hedeflemekteyiz. ‘İstanbul Semtleri’ olarak düzenleyeceğimiz etkinlikler, web sitemiz, Facebook Sayfamız, Twitter Hesabımız ve e-mail aracılığıyla duyurulacak olup, sayfalarımıza üye olmanız ve takip etmeniz, etkinliklerden zamanında haberdar olmanızı kolaylaştıracaktır.

Başarı gerçekleştirdiğimiz ‘İstanbul Sohbetleri’ Etkinliğimiz ile ilgili; başta katılımı ve konuşmasından dolayı Prof.Dr. Ersin Nazif Gürdoğan Hocamıza, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir’e, Ayışığı Matbaa Reklam Danışmanlık Şirketine, Sayın Mehmet Şimşek Deniz’e Sayın Murat Tokay’a, Sayın Aynur Ayaz’a, Şenay Ertorun’a, Gülşah Ekerer’e, etkinliğin gerçekleştirilmesinde emeği geçen ‘İstanbul Semtleri’ Yöneticilerine, emeği geçen arkadaşlarıma ve etkinliğe İstanbul’un değişik semtlerinden iştirak eden tüm katılımcılara ayrı ayrı teşekkür ederim.

Etkinliğimize ilişkin video ve fotoğraf görüntüleri, en kısa sürede web sitemiz üzerinden hizmetinize sunulacak ve web sitesinden duyurusu yapılacaktır.

Diğer etkinliklerimizde de sizleri aramızda görmekten duyacağımız memnuniyeti paylaşırken hepinize saygı ve sevgilerimi sunarım.

Rasim Acar
‘İstanbul Semtleri’ Moderatörü
www.istanbulsemtleri.com
www.facebook.com/istanbulsemtleri
twitter.com/istanbulsemtler
 


Yorumlar

0 yorum var

Henüz hiç yorum yapılmamış.


Yorum ekle