İstanbul Semtleri

  • 0
  • 1408
İstanbul Semtleri

İstanbul Semtleri;

İstanbul tarihi ve yaşam kültürü ile farklı medeniyetlerin beşiği olmuş ve bu tarih hafızasındaki yerinde, değişik semtlerde her insanın hatırasına şahitlik etmiştir. İstanbul sevgisi bu kentte yaşamış, yaşamakta olan ve hayranlığı olan her kişinin hayatında değişik dönemlerde yer etmiştir.

İstanbul'u sevenlerin, İstanbul'da yaşayanların, yaşamışların ve tarihin herhangi bir kesitinde İstanbul'dan gelip geçenlerin, her bir kişinin İstanbul'a dair söylenecek bir sözü, anlatılacak bir anısı vardır.

İstanbul Semtleri Grubu, İstanbul'da yaşayanları kentli kimliği ve bilinciyle hareket etmeleri için ortak bilinç oluşturma, semtler özelinde sorunların tartışılarak İstanbul Kentinin sorunlarının gündem edildiği ve ortak çözüm arayışlarının yapıldığı bir gruptur.

İstanbul Semtleri Grubu üyelerinin grupta bulunma sebepleri; dili, dini, ırkı, etnik kökeni, mezhebi, cinsiyeti, yaşı ve toplumsal hiçbir ayrışma gerekçesi olmaksızın sadece İstanbul sevgisidir.

Grubumuzda değişik zamanlarda kahvaltı, yemek, kültürel gezi, semtlerde fotoğraf çekme, sosyal, kültürel, sportif amaçlı etkinlikler, söyleşiler ve toplantılar düzenlenmekte ve İstanbul'un değişik semtlerinde yapılan bu etkinliklerle İstanbul'u yaşamak hedeflenmektedir.

İstanbullu olma ve kentli bilincini yaygınlaştırma, farkındalık oluşturma, kentte yaşamın getirdiği sorumlulukları bilerek yerine getirme zorunluluğunu kavramak, İstanbul’un daha yaşanılır hale getirilmesinde toplumsal duyarlılık alanı oluşturmayı hedeflemekteyiz.

Yazılı tarihi dışında tarihe tanıklık etmiş binlerce sözlü tarih anekdotlarını İstanbul’un her semtinde yaşatmak için buradayız.

İstanbul Semtleri'nde, avrupa yakası semtleri, anadolu yakası semtleri, İstanbul semt haritaları, istanbul semtleri isimlerini nereden alıyor gibi konuların cevaplarını bulabileceksiniz.

Hepinizi 'İstanbul Semtleri'ne bekliyoruz.

Rasim Acar

 


Yorumlar

0 yorum var

Henüz hiç yorum yapılmamış.


Yorum ekle