İstanbul'da 20 Kasım'dan itibaren kar geliyor

  • 15 Kasım 2017
  • 0
  • 101
İstanbul'da 20 Kasım'dan itibaren kar geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan hava durumunu tahminlerine göre mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıkların yarından itibaren düşmesi bekleniyor. Buna göre kademe kademe gerileyecek olan sıcaklıkların özellikle 20-23 Kasım tarihleri arasında hissedileceği öngörülüyor. 

Bünyamin Sürmeli: 'Erken kar yağışı olasılığı var' 

CNN TÜRK Meteoroloji Uzmanı Bünyamin Sürmeli canlı yayında özellikle Kasım ayının 20'sinden itibaren soğuk ve sert havanın geleceğini aktardı. İstanbul'un yüksek kesimlerinde şu an için kar yağışı olasılığının söz konusu olabileceğini aktardı. 'Erken bir kar yağışı söz konusu olabilir' diyen Sürmeli, 'Bu sıcaklık düşüğü ile şu an kar yağışı görülüyor ama sistemin hareketlerine de bakacağız' dedi.  

Sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde

Yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun güney, iç ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde batı bölgelerin iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının yurt genelinde mevsim normallerinin 3 ila 5 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor. Rüzgar, genellikle güney yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.


Yorumlar

0 yorum var

Henüz hiç yorum yapılmamış.


Yorum ekle