Söğütlüçeşme İlköğretim Okulu Öğrencilerinin Başarıları

  • 6 Temmuz 2011
  • 0
  • 20
Söğütlüçeşme İlköğretim Okulu Öğrencilerinin Başarıları

Söğütlüçeşme İlköğretim Okulu’nun yetenekli öğrencileri, Türkiye genelindeki çeşitli müsabakalarda gösterdikleri performanslarla ülke çapında önemli başarılar kazandı.

 

Küçükçekmece’de bulunan Söğütlüçeşme İlköğretim Okulu 5. sınıf öğrencilerinden oluşan halk oyunları ekibi, tüm rakiplerini geride bırakarak Türkiye birincisi oldu.
İlk olarak İstanbul ili Küçükler Geleneksel Dalda Bitlis Yöresi oyunuyla İstanbul 1.’si oldu. Daha sonra yine aynı dalda Marmara Bölge Birinciliği için Yalova ilinde yarışmaya katıldı ve burada da 1. oldu. Bu yarışma sonra Türkiye Halkoyunları Federasyonu İstanbul birinciliği yarışmasına katıldı. Burada da birinciliği elden bırakmayarak Kırıkkale’de yapılan okullar arası Halk oyunları yarışmasına katılarak Türkiye Birinciliği kupasını alma başarısını gösterdi.

 

Okulun ikinci başarısı ise voleybol takımından geldi. Katıldığı her maçta başarı sağlayan genç sporcular, finale çıkarak Türkiye üçüncülüğüne hak kazandı.

 

Şu an 8. sınıfta eğitim gören oyuncular, kendi kategorilerindeki okul turnuvalarının yanında kulüpler arası müsabakalara da katıldı. Bu yıl İstanbul Ligi’nin sürpriz ismi olan Söğütlüçeşme, il ikincisi olarak Ankara’da düzenlenen yarı finale katıldı. İstanbul’u temsil eden takım, bu etabın da ikincisi oldu ve Türkiye finallerine gitmeye hak kazandı. Kocaeli’de yapılan büyük finalin sonunda Türkiye üçüncülüğünü elde etti.

 

Söğütlüçeşme kız voleybol takımı, kulüplerarası playof müsabakalarında da ilçe ve ili temsil ederek Türkiye şampiyonasına katılmaya hak kazandı. Burada Fenerbahçe, Galatasaray, Eczacıbaşı gibi takımlarla mücadele ettiler. Kulüplerde İstanbul dördüncüsü olan Söğütlüçeşme, bugünlerde büyük finalde Türkiye şampiyonu olmak için mücadele ediyor.

 

Hem halk oyunları ekibi hem de voleybol takımı başarısının haklı gururunu yaşayan Söğütlüçeşme İlköğretim Okulu Müdürü Turgut Ercan da öğrencilerinin hem derslerinde hem de farklı alanlardaki çalışmalarda büyük özveriyle çalıştıklarını kaydetti. Ercan, üst üste gelen şampiyonluk ve derecelerle sevinçlerinin ikiye katlandığını da sözlerine ekledi.
 


Yorumlar

0 yorum var

Henüz hiç yorum yapılmamış.


Yorum ekle