Evde Hemşirelik Hizmeti

  • 15 Haziran 2012
  • 0
  • 60
Evde Hemşirelik Hizmeti

Kartal Belediyesi, sağlık hizmetine bir yenisini daha ekledi.

Halk sağlığı için ilçe genelinde önleyici sağlık eğitimlerinden, ücretsiz yıl boyu sünnet kampanyasına, ilçe genelindeki tüm ilköğretim okullarında göz kontrollerinden, skolyoz (omurilik eğriliği) taramasına kadar birçok sağlık hizmetini hayata geçiren Kartal Belediyesi, şimdi de Evde Hemşirelik Hizmeti’ni vatandaşın hizmetine sunuyor.

Kartal Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı sağlık görevlileri, Kartal'da ikamet eden yatalak veya 65 yaş üstü hastalara evde serum, enjeksiyon, tansiyon ölçümü, pansuman gibi hizmetleri ücretsiz olarak sunuyor. Ayrıca Kartal Belediyesi, Atalar Mahallesi’nde bulunan Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne doktor reçetesi ile gelen bütün vatandaşlara, ücretsiz olarak hemşirelik hizmeti veriyor. Sağlık ekipleri enjeksiyon, EKG (Kalp grafisi), pansuman ve oksijen uygulamalarının arasında olduğu hemşirelik hizmetlerini, ücretsiz olarak sağlıyor. Kartal Belediyesi, hizmette olan hasta nakil aracı ile hasta vatandaşların sağlık hizmetlerine daha rahat ve güvenli bir şekilde ulaşmasını sağlıyor.

Sağlık ekipleri, Kartal'da ikamet eden yatalak veya 65 yaş üstünde sağlık hizmetine ihtiyaç duyan vatandaşlara evde serum, enjeksiyon, pansuman ve benzeri hizmetleri sağlıyor. Evde hemşirelik hizmetinden faydalanmak ve detaylı bilgi almak için (0 216) 586 87 51 numaralı telefondan Kartal Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne ulaşılabiliyor.
 


Yorumlar

0 yorum var

Henüz hiç yorum yapılmamış.


Yorum ekle