'imar' etiketi ile ilgili sonuçlar...

Özel Üniversite için imara açıldı

Beykoz'da Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün devamındaki Kuzey Marmara Otoyolu'na yaklaşık 3 kilometre uzaklıkta bulunan sit alanı üniversite yapılmak üzere imara açıldı. Orman arazisinin ortasında bulunan ve şantiye levhalarının yerleştirildiği 60 bin metrekarelik araziyi geçen yıl kurulan Beykoz Ünive

30 Mayıs 2017
Tuzla’daki askeri arazi için konut imarı çıktı

İstanbul’da bir askeri alan daha imara açıldı. Tuzla’daki Jandarma Komando Tabur Komutanlığı Kışlası’nın yanındaki arazi konut imarına açıldı.

3 Mayıs 2017
İmarın anayasası değişiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir konuşmasında "İstanbul'a çok yanlışlar yaptık. Ucube inşaatlar yaptık. Bu ucube inşaatlarla maalesef İstanbulumuzun o güzelliğine bizler yanlışlık yaptık" demişti. İstanbul Zeytinburnu'nda inşa edilen 16/9 kuleleri de kentin tarihi siluetini bozduğu gerekçesiyle çok tartış

25 Mart 2017
33 Yıllık tapu mağduriyeti

İstanbul Sarıyer'de 33 yıldır konut tapularını alamayan 11 mahalle sakini Büyükşehir Belediyesi önünde eylem yaptı. Büyükşehir Belediye Meclisi'nde bulunan siyasi parti temsilcileri ile de görüşen grup, sorunun çözümünü talep etti.

15 Mart 2017
İstanbul'da 15 kat sınırı diğer ilçelere de getiriliyor.

KADIKÖY’de bina yüksekliklerinin en fazla 15 kat olarak sınırlandırılmasının ardından Maltepe, Kartal, Pendik başta olmak üzere Anadolu yakasındaki bazı ilçelerde de benzer bir uygulama için çalışma başlatıldığı öğrenildi.

15 Şubat 2017
Bayrampaşa'daki eski Cezaevi Alanına ilişkin dördüncü kez yürütmeyi durdurma kararı verildi

Bayrampaşa'daki eski Cezaevi Alanına ilişkin dördüncü kez yürütmeyi durdurma kararı verildi

27 Ocak 2017
Yüksek binalar İstanbul'un havasını bozuyor

İTÜ Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Meteoroloji Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Şahin, "Binalar ciddi anlamda yüksek oldukları için türbülans oluşturup rüzgarı kesiyor. Bu türbülans da zaten o bölgenin rüzgar oluşumunu bozuyor." dedi.

3 Ocak 2017