'hava durumu' etiketi ile ilgili sonuçlar...

İstanbul'da 20 Kasım'dan itibaren kar geliyor

Meteoroloji tarafından yapılan hava durumu tahminlerine göre; İstanbul'da hava sıcaklıkları azalmaya başlıyor. Uzmanlar Marmara Bölgesi için mevsimin ilk karı sinyalinin geldiğini ifade etti.

15 Kasım 2017
İstanbul'da sis etkili oluyor

İstanbul'un bazı bölgelerinde sis etkili oldu.

23 Ağustos 2017
Meteoroloji uyardı: İstanbul yanacak

Mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklıklarının bugünden itibaren yurdun doğu ve güneydoğu bölgelerinden başlayarak ve iç ve batı bölgelerini de etkisi altına alarak artmasının beklendiği kaydedilirken, İstanbul'da sıcaklıkların 34 dereceye kadar çıkacağı belirtildi.

1 Ağustos 2017
İstanbul için sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul için 5 günlük hava tahmini raporunu açıkladı.

25 Temmuz 2017
İstanbul'da 106 yılın en yüksek sıcaklığı görüldü

Afrika sıcakları tüm yurdu etkisi altına alırken, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Meteoroloji Laboratuvarı Başkanı Meteoroloji Mühendisi Adil Tek'in açıklamasına göre 30 Haziran'da İstanbul'da 37.2 dereceyle son 106 yılın en yüksek sıcaklık değeri görüldü.

3 Temmuz 2017
İstanbul'da hissedilen sıcaklık 45 dereceyi aştı

Aşırı sıcaklıkların etkiliği olduğu İstanbul'da hissedilen sıcaklığın öğleden sonra 45 dereceyi aştı. Sıcaktan bunalan İstanbullular, sahillere ve plajlara etti. Meteorolojiden alınan bilgilere göre aşırı sıcaklıkların bir süre daha etkili olması bekleniyor.

2 Temmuz 2017
İstanbul'da Sıcaklık Artıyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı iç ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak

22 Haziran 2017
Istanbul'da Sağanak Yağış

İstanbul'da akşam saatlerinden beri sağanak yağış etkili oluyor.

19 Haziran 2017
İstanbul baharı bekliyor ama... Meteoroloji'den kötü haber

Yapılan son değerlendirmelere göre, İstanbul'da çarşamba gününden itibaren soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına girecek. 19 dereceye kadar çıkan hava sıcaklıkları ise 12 dereceye kadar düşerken, Yağışlı havanın haftasonuyla birlikte yerini güneşli havaya bırakması bekleniyor.

4 Nisan 2017
İstanbul'da kar yağışı ne kadar sürecek?

İstanbul'da dün başlayan karla karışık yağmur sabah saatlerinden itibaren yerini kar yağışı ve fırtınaya bıraktı. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, İstanbul'da kar yağışı perşembe gününe kadar devam edecek. Perşembe günü ise karla karışık yağmurun etkili olması bekleniyor.

14 Şubat 2017